//

Tipy na dárky: Designové šperky, které potěší i pomůžou

Vybíráte vánoční dárky pro rodinu a přátele? Inspirujte se v nadačním e-shopu.

Začátek
3 min. čtení

Hledáte originální dárky pro své blízké? V nadačním e-shopu najdete nejen krásné karafy, ale také unikátní šperky od českých a slovenských designérů. Část výtěžku z prodeje je věnována na podporu nadačních projektů. Ke každému prodanému šperku navíc Veolia přidá další podporu.

Ptáček od Lucie Littera

Inspirací pro originální šperk od slovenské designérky Lucie Littera byla sýkorka, které často létávala na její balkon zobat semínka slunečnice. Nebyla to náhoda, Lucie se často inspiruje přírodou… Přívěšek vyrobený na 3D tiskárně je velmi lehký a je radost ho nosit zavěšený na voskovaném provázku či čemkoliv jiném. Lucie ho připravila ve světle růžové, fuchciové, kobaltově tyrkysové a černé barvě, takže bude skvěle doplňovat váš šatník, ať už dáváte přednost tlumeným či výrazným barvám.

Ptáček je vyrobený z PLA, což je odolný přírodní materiál obvykle vyráběný z kukuřičného škrobu nebo třtinového cukru. Přívěsek je velký 6 x 2,5 cm. Délku voskového provázku můžete nastavit dle potřeby.

Šperk od Lucie Littera můžete zakoupit v nadačním e-shopu za 395 Kč.

Zakoupením přispějete 115 Kč na projekt Vraťme vodu přírodě, který realizuje Nadační fond Veolia ve spolupráci s českou organizací Člověk v tísni. Stejnou částkou přispěje také nadační fond Veolia. Projekt Vraťme vodu přírodě podporuje vykupování cenných přírodních lokalit a obnovu mořadů v ČR.

Dřevěná brož od BeWooden

Milujete cestování, divokou přírodu a slunce? Toulání po světě je sice v současné situaci obtížnější, kousek Afriky ale můžete nosit každý den. A to nejen v srdci, ale také na saku, kabátu či batohu. Mladá česká firma BeWooden pro vás totiž vyrobila krásnou brož s motivem afrického lva. Brož o velikosti 3 x 3 cm je ručně vyrobená ze dřeva – v rámci limitované edice našeho projektu Voda pro Afriku.

Brož od BeWooden můžete zakoupit v nadačním e-shopu za 390 Kč.

Nákupem přispějete 100 Kč na projekt Voda pro Afriku, který realizuje Nadační fond Veolia spolu s českou organizací Člověk v tísni. Zbývající část ceny brože daruje do sbírky NF Veolia. 100 % ceny výrobku tedy putuje na konto veřejné sbírky projektu Voda pro Afriku.

Doporučujeme

R”

Tohle písmeno může být začátkem slova “robot”, které vymyslel Karel Čapek pro celý svět, nebo “rozum”,

Jak se recykluje voda na Havaji?

Padesátý americký stát s dynamicky se rozvíjející ekonomikou a prudkým demografickým růstem postihl dlouhodobý nedostatek vody a