/

Pojďme nahlédnout do Muzea Lichožroutů online

Chystali jste se na výstavu Galiny Miklínové Muzeum Lichožroutů? Galerie Pellé je bohužel díky vládním opatřením uzavřena, přesto nám umožnila alespoň nahlédnout...

Začátek
2 min. čtení

Připravila totiž video rozhovory s tvůrci – ilustrátorkou, výtvarnicí a filmařkou Galinou Miklínovou, kurátorem výstavy Radimem Kopáčem, architekty a scénografy expozice i ředitelkou galerie.

Díky vládním omezením se také poprvé v historii galerie uskutečnila online vernisáž k výstavě, která je k dispozici na YouTube.

Autorka Galina Miklínová se narodila v roce 1970 v Ostravě, vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti a VŠUP v Praze (ateliér filmové a televizní grafiky; M. Jágr a J. Barta). Absolvovala stáž na Humberside University ve Velké Británii, obor animovaný film.

Galina je zřejmě nejznámější českou ilustrátorkou knih pro děti a mládež po roce 2000, proslavená hlavně spoluprací s básníkem Pavlem Šrutem a jejich románovou trilogií Lichožrouti, ale i s dalšími autory, jako Eva Papoušková, Petr Stančík (série H2O) nebo Alena Mornštajnová. Je také filmovou scenáristkou, výtvarnicí a režisérkou. Vytvořila například tři řady úspěšných večerníčků O Kanafáskovi pro Českou televizi.

Výstava měla být otevřena do 28. března 2021 a tak nezbývá než doufat, že se nám ji později podaří prohlédnout i na živo. Více informací naleznete na internetových stránkách galerie.

Doporučujeme

Poučme se od dětí!

Průzkum: Děti ví, jak a proč vodou neplýtvat Téměř devět z deseti dětí školou povinných ví, že