Sdílení

V Paříži se kohoutková pije stylově

acqua

V Paříži se společnost Eau de Paris může pochlubit krásnými karafami na vodu v různém provedení, které navrhl a nechal vyrobit designér Pierre Charpin. Že opravdu stojí za to z těchto nádob kohoutkovou vodu pít, si můžete ověřit v následujícím článku s obrázky.

Co se týká pití kohoutkové vody, je Francie jednou z top zemí v tomto zvyku. Karafa s čerstvou pramenitou vodou vždy patřila na francouzský stůl a je to jedna z jejich pěkných tradic. Pité kohoutkové vody je ve Francii také sofistikovaně podporováno ze strany státu. 

Společnost Eau de Paris, která je od roku 2009 hlavním distributorem pitné vody v Paříži, je velkým podporovatelem pití kohoutkové vody. Ve svých kampaních a aktivitách v této oblasti je velmi kreativní. Jednou z nich byla také soutěž o nejlepší designový návrh na karafu pro pitnou vodu.

Vítězem této soutěže byl designér Pierre Charpin – který pak pro Eau de Paris následně navrhl celou limitovanou edici karaf na vodu. Zadání bylo jednoznačné – navrhnout nádobu, která bude mít nejen příjemný a zajímavý design, ale zároveň věc, která má za úkol sloužit k denní potřebě. Limitovaná edice obsahuje celkem 11 modelů těchto karaf.

Jak jsou krásné, posuďte sami:

Zdroj a Foto: eaudeparis.fr