Sdílení

Voda je život – začne kampaň zaměřená na pitný režim

drops-of-water-578897_960_720

Akce bude mít komunitní charakter a bude jí provázet několik workshopů pro děti i pro dospělé. Koná se v sobotu 22. července v parku Folimanka od 13 do 18 hodin a bude interaktivní formou seznamovat návštěvníky s tématem vody jako takové. Pražské vodovody a kanalizace nabídnou vodu z vodního baru, připravena bude i cisterna s pitnou vodou a krychle, která názorně představuje spotřebu pitné vody. S koloběhem vody ve vodárenství se děti mohou seznámit formou puzzle.

Kampaň s názvem Voda je život má upozornit občany na dostatečný přísun tekutin během dne. V rámci kampaně vydal magistrát dva druhy informačních letáků, které shrnují prevenci a léčbu nedostatečného přísunu vody. Na konci srpna se uskuteční událost zaměřená na tématiku vody, kterou bude provázet i řada workshopů. Magistrát tuto kampaň spustí 1. července.

„Přísun vody je závislý na mnoha faktorech, především na věku, zdravotní kondici a tělesné zátěži. Každý občan by měl v době vysokých venkovních teplot dbát na dostatečný přísun tekutin a to nejen u sebe, ale také u svých blízkých. To se týká především malých dětí, u kterých je za dostatečný příjem tekutin zodpovědný jeho rodič, a dále se to týká seniorů, kteří často na svůj pitný režim zapomínají. Hlavní město touto kampaní reaguje i na změny klimatu,“ uvedla ke kampani radní pro oblast životního prostředí Jana Plamínková.

Kampaň vychází ze strategického dokumentu „Adaptace hlavního města Prahy na změnu klimatu“ a je to jedna z prvních osvětových kampaní, která bude občany upozorňovat na dopady změny klimatu. Tato kampaň je zaměřena na dopady zvyšujících se teplot a zdravotní komplikace spojené s nedodatečným zásobováním organismu vodou.

Zdroj: prazskypatriot.cz