Nenechte si ujít: Den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství

Pražské vodovody a kanalizace přichystaly pro fanoušky vodárenské historie den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v Podolské vodárně.

Začátek
1 min. čtení

Podzimní akce proběhne v sobotu 15. října. „V nabídce bude osm prohlídek. První začne v devět a poslední v sedmnáct hodin. Na jednu prohlídku může přijít maximálně čtyřicet osob,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek s tím, že vstup je jako tradičně zdarma.

Kvůli omezené kapacitě je nutná REGISTRACE. Ta odstartuje na stránkách www.pvk.cz v pondělí 26. září v 8 hodin.

Muzeum slaví 70 let

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Najdete zde skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Nechybí ani interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Pro vozíčkáře je pak k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

Doporučujeme

R”

Tohle písmeno může být začátkem slova “robot”, které vymyslel Karel Čapek pro celý svět, nebo “rozum”,