Kohoutková, co má šťávu

2 min. čtení
Chceme inspirovat, informovat a edukovat všechny ty, kteří chtějí najít způsob života, který je baví, naplňuje a současně nezatěžuje životní prostředí. 

#KOHOUTKOVA je projekt společnosti Veolia Česká republika a je určen všem milovníkům zdravého, ekologického a udržitelného života.

Oblíbená v domácnostech

Podle posledního průzkumu společnosti IBRS používá kohoutkovou doma k pití 80 procent respondentů. Její kvalitu pak oceňuje dokonce 92 procent respondentů. To potvrzuje dlouhodobý zájem české veřejnosti o vodu z vodovodu a #KOHOUTKOVA chce tento trend ještě posílit. 

Čerstvá kohoutková v restauraci? Stačí říct!

#KOHOUTKOVA navazuje na projekt „Čerstvá kohoutková? Stačí říct!”, který podporuje kohoutkovou v restauracích a kavárnách. Do oblíbeného projektu se mohou přihlásit gastronomické podniky z měst a obcí, kde vodovody a kanalizace provozují společnosti skupiny Veolia – tedy z Prahy, Středočeského, Královehradeckého, Olomouckého a Zlínského kraje. 

Restaurace, bistra, kavárny či bary, které se do projektu zapojí, mohou získat unikátní křišťálové karafy, rozbor vody a také informační materiály a mediální podporu. Máte zájem? Více informací o nabídce naleznete zde.

Pitný režim ve firmách ekologicky i ekonomicky

Je skvělé, že se kohoutková stále častěji objevuje také v kancelářích a firmách a ušetří se tak tuny zbytečného plastového odpadu. Vodu si můžete jednoduše napustit přímo z kohoutku či do firmy instalovat výdejníky vody (sodobary) s přípojkou na vodovodní potrubí.

Jeden výrobník vody (sodobar) ušetří až 2000 PET lahví s balenou vodou za rok. Firmám tak odpadne řada starostí s doplňováním PET lahví a také významně uspoří náklady. Více informací o nabídce sodobarů pro firmy naleznete zde.

Doporučujeme