//

Jak bude svět vypadat v roce 2050?

Teplotní výkyvy, znečištění plasty, nedostatek vody, přírodní katastrofy?… Nový podcast přibližuje, jak může svět vypadat v roce 2050 a co udělat, aby dopady nebyly tak devastující.

Začátek
3 min. čtení

Veolia ve spolupráci s internetovým magazínem Slate.fr představila nový podcast, který se věnuje ekologické transformaci. Podcast „GREEN MIRROR“ najdete na YouTube ve francouzštině s anglickými titulky.

„GREEN MIRROR“ přináší mix názorů a předpovědí špičkových vědeckých odborníků na to, jaký by svět mohl být za 30 let, pokud nedojde ke změně našeho chování. Série obsahuje doporučení odborníků z Veolie i dalších íinstitucí, jak negativní dopady zmírnit a jak se změnám klimatu přizpůsobit.

Co můžeme udělat?

Co udělat pro ochlazení měst, lepší recyklaci plastů a vzácných kovů či ochranu biodiverzity?

„Jsme velmi rádi, že můžeme Veolii podpořit v jejím přístupu k ochraně klimatu. Tato revoluční série umožní upozornit na problémy životního prostředí, které se dotýkají nás všech,“ vysvětluje důvody zapojení Nicolas Valverde, viceprezident Slate Studio, které podcast připravilo.

„Pět let po podpisu Pařížské dohody nebyla otázka změny klimatu nikdy naléhavější. Jako leader v oblasti ekologické transformace se chceme podílet na vzdělávání a iniciovat diskuzi předních odborníků. Existuje totiž řada řešení, které mohou pomoci, a společně se Slate se o ně chceme v podcastu Green Mirror podělit,“ doplňuje Jean-Christophe Taret, Senior viceprezident pro strategii ze společnosti Veolii.

Jednotlivé podcasty se věnují nejpalčivějším důsledkům změn klimatu:

  • 2050: 50 stupňů v Paříži?
  • 2050: Oceány plastů?
  • 2050: Rhona v problémech?
  • 2050: Konec smarphonů?
  • 2050: Naše města pod vodou?
  • 2050: Konec francouzských vinařství?
  • 2050: Čistý vzduch vzácnou komoditou?
  • 2050: Velký blackout?
  • 2050: Hladová Francie?
  • 2050: Svět na pokraji vyhynutí

TIP: U podcastů je možné nastavit automatický překlad titulků do češtiny.

2050: 50 stupňů v Paříži?
2050: Oceány plastů?
2050: Rhona v problémech?
2050: Konec smarphonů?
2050: Naše města pod vodou?
2050: Konec francouzských vinařství?
2050: Čistý vzduch vzácnou komoditou?
2050: Velký blackout?
2050: Hladová Francie?
2050: Svět na pokraji vyhynutí

Doporučujeme